Ana içeriğe atla

Gmail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

 

Gmail Şifremi Unuttum

Gmail şifrenizi unuttuysanız ve nasıl sıfırlayacağınızı bilmiyorsanız bu konumuzda sizlere nasıl gmail şifrenizi değiştireceğinizi resimlerle ve açıklamalarla öğreteceğiz. Yapmanız gereken öncelikle aşağıdaki butonu tıklayıp gmail giriş sayfasına ulaşıp, size göstereceğimiz resimlerle adım adım ilerleyerek kolayca şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Gmail Şifre Değiştirme

Yukarıdaki butonu tıkladıktan sonra yönleneceğiniz sayfada sizin karşınıza aşağıdaki gibi bir form çıkacak ve yönergeleri takip ediniz.


Girdiğiniz sayfada yukarıda gösterilen “Yardım gerekiyor mu?” butonuna tıklayın. tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir sayfa ile karşılaşacaksınız ve sonra yapmanız gerekenleri hemen anlatalım.


Daha sonra çıkan ekranda “Şifremi bilmiyorum” seçeneğini tıklayın. Ardından “Devam” butonuna tıklayın. Sonra yapmanız gerekenleri hemen diğer resimde anlatalım.


Sonraki işlem ise, Gmail için kullandığınız en son şifreyi girmenizi isteyecektir. Eğer hatırlıyorsanız hatırladığınız en son şifreyi girin. Eğer hatırlamıyorsanız “Bilmiyorum” butonuna tıklayın ve devam edin. Sonrasında sizden isteyeceği bilgileri tek tek girip şifre sıfırlama için gerekli adımları tamamlamış olacaksınız. Ama bunlardan en önemli olanı da muhakkak cep telefonu numaranızın hesabınıza tanımlanmış olmasıdır. Eğer cep telefonu numaranız hesabınıza tanımlıysa kolayca şifrenizi cep telefonunuza gelen sms ile sıfırlayabilirsiniz. Değilse tanımladığınız 2. kurtarma epostası ile hemen şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Güvenli Şifre Belirleme İpuçları:

Şifrelerinizi unutmamak ve daha güvenli hale getirebilmek için yapmanız gereken birkaç kolay adım bulunmakta. Bu adımları aşağıda sizler için sıralayacağız ve şifre oluştururken kullanırsanız çok rahat etmiş ve güvenli şifre oluşturmuş olacaksınız.

  • Şifrelerinizi hatırlayabileceğiniz şekilde oluşturun
  • şifrelerinizde mümkünse büyük harf, küçük harf ve sayı kullanmaya özen gösterin
  • şifre oluştururken doğum tarihi, ad soyad vb. kişisel bilgilerinizi kullanmayın.
  • Şifrelerinizi en yakın arkadaşınızla bile paylaşmayın.
  • Şifrelerinizin çalınmaması için bilgisayarlarınıza bilmediğiniz veya güvenmediğiniz hiç bir program veya uygulamayı kurmayınız.

Yukarıdaki adımları uyguladığınız zaman çok güçlü ve güvenilir bir şifreniz olacaktır. Fakat unutulmaması gerekilen en önemli nokta da cep telefonu numaranızın hesabınıza tanımlı olmasıdır.  Konu ile ilgili sorusu olanlar yorum bölümünü kullanıp bize ulaşabilir, Herhangi öneri, görüş veya probleminizi de bize yorum kısmından iletirseniz en kısa zamanda sizlere cevap vermeye çalışırız.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hotmail Hesabını Mobil Cihazlarda Kullanmak (Android, İphone ve Tabletler)

  Mobil Platformlar İçin Hotmail: Mobil cihazlardan Hotmail Emailleri Açıp senkronizasyonu sağlamak için yapmanız gerekenleri bu konumuzda tek başlık altında topladık. Android, İphone, İpad veya İpod Touch cihazları için hotmail kurulumu ve ayarları. Android Telefon ve Tablerler İçin Hotmail Kurulumu: Goole Play Store’da Outlook diye arama yapın ve uygulamayı bulun Cihazınıza kurumu yapıp, kurduğunuz uygulamayı çalıştırın. Mobil uygulamadan hotmail eposta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapın. Hotmail android uygulaması otomatik bir şekilde email ve diğer tüm bilgilerinizi senkronize edecektir. Android Mobil veya Tabletler: Ayarlar->Eposta->Hesap Ekle yoluna gidin Hotmail eposta adresinizi ve şifrenizi girip, kurulumu manuel olarak yapın. Ne tür bir hesap? Sorusunu soracak, Exchange seçeneğini seçin. Eğer domain alanı diye bir sekme var ise boş bırakın hotmail email adresinizi girip devam edin. Sonraki sekmede şifrenizi giriniz. s.outlook.com server adresidir. İleri butonunu tıkl

Mynet Kaydol, Mynet Hesabı Açmak

  Mynet Hesabı Açmadan Önce: Mynet 1999 yılında kurulmuş Türk menşei bir bir portal sitesidir. Mynet’te pek çok servis mevcuttur. Kurulduğu yıldan beri sürekli güncellenip yeniliklere adaptasyonu ile üyelerine sunduğu sınırsız hizmetler nedeniyle pek çok kişi kullanmaktadır. Özellikle mynet email, mynet oyunları, mynet haber gibi pek çok popüler servisi inanılmaz bir şekilde aktif olarak kullanılmaktadır. Mynet’te tek bir hesap açarak pek çok servisi bir arada kullanma şansına sahipsiniz. Özellikle mynet dosya deposu gibi online servisleri kullanmak için yapmanız gereken tek şey hemen bir mynet hesabı açmaktır. Hemen aşağı tarafta sizlere nasıl mynet email hesabı açılır onu öğreteceğim. Mynet Kaydol (Mynet e-posta Hesabı): Mynte Kayıt olabilmeniz için öncelikle yapmanız gereken mynet kayıt sayfasına ulaşmak olacaktır. Onu yapabilmek için hemen aşağıdaki butonu tıklayın. Yukarıdaki butona tıkladıntan sonra açılacak sayfada karşınıza aşağıdaki gibi bir form çıkacaktır. Hemen. Formu nasıl